piątek, 13 maja 2016

Jedzenie poprawiające humor :))

1. Gorzka czekolada
Oto naukowy dowód, dlaczego sięgasz po czekoladę, kiedy masz doła. Znajdują się w niej związki, które stymulują produkcję endorfin, naszych dawców szczęścia. Rośnie też produkcja serotoniny. Pamiętaj tylko o wybraniu czekolady o dużej zawartości kakao (75% i więcej).
2. Słodkie ziemniaki
Mają w sobie dużą dawkę witaminy B6 pomagającej łagodzić niektóre z symptomow PMS, jak wahania nastrojów, depresję i drażliwość. Witamina B6 stymuluje również produkcję dopaminy i serotoniny, które kontrolują nastrój.
3. Orzechy
Im możesz podziękować za dużą zawartość cynku. Nie tylko jest on ważny dla nastroju i zdrowia psychicznego, lecz także wzmacnia libido. Cynk poprawi zatem i twój humor, i twoje życie seksualne.
4. Łosoś
Dzięki dobroczynnym kwasom tłuszczowym omega-3, łosoś jest bardzo ważny dla zdrowia i pracy twojego mózgu. Badania wykazały, że osoby z niedoborem tych kwasów w organizmie są bardzo podatne na złe nastroje i depresję.
5. Szpinak
Zawiera w sobie dużą dawkę magnezu (jednak szklanka pokrywa 40% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek), dlatego też jedzenie szpinaku stabilizuje poziom hormonów. Sam magnez jest ważny również dla nadnerczy, które pomagają w regulowaniu twojego poziomu stresu. Niezbędny dla zdrowia pierwiastek jest również znany jako naturalny środek uspokajający.
6. Jajka
Idealne na śniadanie. Dzięki białku jajka mają w sobie mieszankę aminokwasów podnoszących samopoczucie (dobre rozwiązanie na kaca). Są one również jednym z niewielu źródeł witaminy D, której zbyt mała ilość w organizmie prowadzi do obniżenia nastroju. Witamina D wytwarza się także dzięki ekspozycji skóry na słońce, dlatego nie przesiaduj całych dni w budynku i wyjrzyj na zewnątrz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz