czwartek, 25 sierpnia 2016

Nowe Rozporządzenie żywienie dzieci 2016

Zdrowe Żywienie Małych Wrocławian o rozporządzeniu podpisanym przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiła – „I szlag człowieka trafia, przepraszam za emocjonalny wpis, ale ZZMW tworzą ludzie, którzy od lat działają na rzecz poprawy jedzenia naszych dzieci – w szkołach, przedszkolach, w przestrzeni publicznej, ludzie, którzy przeszli długą drogę zrozumienia tematu i co ważne, nie są sponsorowani przez nikogo.
Słuchałam dzisiejszego serwisu polskiego radia gdzie Minister Konstanty Radziwiłł zachwalał nowe rozporządzenie sklepikowe argumentując, że poprzednie „zakazywało sprzedaży dzieciom sałatek i kanapek przez co dzieci nie jadły (pomijały posiłki) a nowe rozporządzenie daje dzieciom dostęp do zdrowej żywności”. Dzieci były głodne więc trzeba im wrócić drożdżówki!
Bujda jakich mało Panie Ministrze! Nowe Rozporządzenie zapewnia zbyt śmieciowej żywności sklepikom, wprowadza z powrotem słodzone i konserwowane jedzenie w majestacie prawa!
P.S. Nowe rozporządzenie współtworzyli producenci żywności, nie eksperci od zdrowia, racji tych ostatnich w ostatecznym kształcie rozporządzenia nie uwzględniono. Dodam jeszcze że „ponad 53 proc. mieszkańców regionu dolnośląskiego ma nadwagę lub otyłość tak wynika z ubiegłorocznego raportu „Bieżące statystyki otyłości i nadwagi w Polsce”.
Źródło: www.facebook.com/ZdroweZywienieMalychWroclawian

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz